Планы мероприятий

Перечень мероприятий для детской и молодежной аудитории в период школьных весенних каникул (с 28 марта по 4 апреля 2021 г.)

29.03.2021

НЕСВИЖСКИЙ РАЙОН

ГУК «Несвижский городской молодёжный центр»

Открытый турнир по детскому рисунку «Как нарисовать мечту»

31.03.2021 12.00

10-15 лет

Жултяк Е.С., руководитель студии, +375336352810

 

Театрализованное представление для всей семьи «Душа подушки»

02.04.2021 17.00

от 5 лет

Штоп В.С., художественный руководитель,+375298885378

 

Городейский поселковый дом культуры

(ГУО «СШ №1 г.п. Городея»)

Конкурсно-игровая программа

«Кто за здоровый образ…»

 

28.03.2021

16.30

7-13 лет

Шиманский В.Л., культорганизатор,

80177041562

 

Танцевальная программа «Танцевальный калейдоскоп»

31.03.2021

11.00

7-13 лет

Мойсейчик С.М.,

заведующий, +375336069698

 

Сновский СЦК

Танцевальная программа для детей и подростков

27. 03.2021

20.00

14-18 лет

Примако В.И.,

заведующий, 80177056399

 

Спортивно-развлекательная

программа среди молодёжи «Спорт, как стиль жизни»

03.04.2021                16.00

14-18 лет

Примако В.И., заведующий,

80177056399

 

Тематическая выставка «Мы против наркотиков. Ты с нами?»

01.04.2021

10.00

10-18 лет

Семёнова Т.А., художественный руководитель, 80177056399

 

Танцевальная программа «В ритме вальса»

03.04.2021

11.30

8-15 лет

Семёнова Т.А., художественный руководитель, 80177056399

 

Танцевальная программа для детей и подростков

03.04.2021

20.00

14-18 лет

Примако В.И., заведующий,

80177056399

 

Оношковский СДК

Игровая программа для детей «Самые веселые каникулы»

29.03.2021

13.00

01.04.2021

13.00

7-13 лет

Шарапа Ю.С., кульорганизатор,

80177039330

 

Концертная программа «Беларусь и Россия – вместе навсегда»

02.04.2021

17.00

8-18 лет

Шарапа В.Н.,

заведующий, 80177039330

 

Танцевальная программа

«Party for everybody»

03.03.2021

17.00

10-15 лет

 

Леоновичский СДК

Выставка-конкурс детских рисунков «Небо будет живым, пока в нем будут петь птицы», приуроченная к международному Дню птиц

01.04.2021

16.30

 

Сенькевич В.В.,

заведующий, 80177045322

 

Грицкевичский СДК

Мульт-салон «В гости к мультяшкам»

28.03.2021

17.00

6-10 лет

Кобяк Т.А.,

культорганизатор, 80177023479

 

Видео-дискотека «Танцуй вместе с нами»

31.03.2021

13.00

8-12 лет

Кобяк Т.А.,

культорганизатор, 80177023479

 

Просмотр фильма-комедии

«Последний богатырь»

03.04.2021

19.00

10-15 лет

Кобяк Т.А.,

культорганизатор,80177023479

 

Ланский СДК

В гостях у семейного клуба  «Альянс» –  белорусский народный театр «Батлейка»

28.03.2021

16.00

8-14 лет

Денищик С. Р.,

заведующий,+375295095111

 

 

Выставка-плакат «Задержись! Прочитай! Посмейся!», приуроченная ко дню юмора

01-08.04.2021

16.30

6-18 лет

Лукша С.В.,

заведующий,+375447409563

 

Высоколипский СДК

Детская дискотека

30.03.2021

18.000

1.04.2021

18.00

10-15 лет

 

Малеж Д. А.,

заведующий,  80177044390

 

Выставка «Здоровье как мудрость и мера жизни»

01.04.2021-07.04.2021

6-15 лет

Малеж Д. А.,

заведующий, 80177044390

 

Танцевальный вечер

03.04.2021

18.00

14-18 лет

Малеж Д. А.,

заведующий,  80177044390

 

Островский СДК

Танцевальная программа для детей «Весёлое время каникул»

31.03.2021

17.00

6-13 лет

Гунько Т.Н.,

культорганизатор,

+375292013326

 

Карцевичский СДК

Танцевально-развлекательная программа «Смеяться разрешается!»

01.04.2021

13.00

6-12 лет

Шумейко М.В.,

заведующий, +375297611602

 

Теннисный турнир

02.04.2021

18.00

8-13 лет

Шумейко М.В.,

заведующий, +375297611602

 

Славковский СК

Литературный турнир по сказкам «Остров тайн и загадок»

02.04.2021

16.00

10-15 лет

Ковалева Л.К.,

заведующий, +375298629732

 

Лысицкий СКБ

Праздник смеха «Хорошее настроение»

01.04.2021

18.00

8-15 лет

Пастухович О.А.,

заведующий, +375257545848

 

Танцевальный вечер

03.04.2021

19.00

8-15 лет

Пастухович О.А.,

заведующий, +375257545848

 

Друтьковщизненский СКБ

Танцевальная программа для детей и подростков

27.03.2021 16.00

10-14 лет

Семёнова Т.А.,

 заведующий, +375259126019

 

Книжная выставка «В гостях у сказки», приуроченная ко дню книги

01.04.2021

14.00

6-10 лет

Семёнова Т.А.,

заведующий, +375259126019

 

Тематическая выставка по пожарной безопасности «Осторожно! Огонь!»

02.04.2021

14.00

8-15 лет

Семёнова Т.А.,

заведующий, +375259126019

 

Районный центр народного творчества

Театрализованное представление «Посвящение в читатели», приуроченное к Международному Дню детской книги

02.04.2021

4-6 лет

Ивашко Ю.В.,

заведующий,+375297670559

 

Несвижская центральная районная библиотека имени Павла Пронузо

 

 

 

Выставка правовой литературы, приуроченная ко Дню единения народов России и Беларуси «День единения РБ и РФ» – (проект «Школа «Защити себя сам»)

01.04.2021-16.04.2021

от 7 лет

Засимович Т.В., библиотекарь отдела обслуживания и информации, +375297790597

 

Книжная выставка «100 советов для здоровья: литературная аптечка»

02.04.2021 -20.04.2021

от 7 лет

Кунош О.Л.,

библиотекарь отдела обслуживания и информации, +375298647550

 

Отдел по работе с детьми Несвижской центральной районной библиотеки имени Павла Пронузо

 

Книжно-иллюстративная выставка-навигатор «Листайте, читайте – мир познавайте» в рамках Недели детской книги

28.03.2021-05.04.2021

 

от 7 лет

Чухлей А.В.,

заведующий,

80177025461, +375297764968

 

Эрудит-шоу  «По страницам любимых книг»

01.04.2021

10.00

8-9 лет

 

 

Выставка-информация «Навстречу друг другу»

01.04.2021-05.04.2021

12-16 лет

 

 

 

Оношковская интегрированная сельская библиотека

 

Выставка «Открой для себя историю Беларуси»

01.04.2021- 30.04.2021

от 7 лет

Андросик О.М., библиотекарь,

+375444822339

 

 

Книжная выставка «На струнах вялікай душы»

01.04.2021- 27.04.2021

от 7 лет

 

Государственное учреждение «Несвижский историко-краеведческий музей»

Обзорные и тематические экскурсии по экспозициям музея: «Сберегая самобытность», «Ремесла и торговля Несвижчины», «Несвиж на перекрестках веков», «Война. Трагедия. Подвиг», «Спасенные ценности»

30.03.2021-04.04.2021

от 7 лет

Пивоварчик И.С.,

директор,

+375296177161

 

- по экспозиции квартиры-музея М.К. Севрука: обзорная экскурсия, - гончарная мастерская: обзорная экскурсия по мастерской и стационарной выставке «Глиняный звон из прошлого»,  мастер-классы по лепке из глины (группы до 5 человек).

 

30.03.2021-04.04.2021

от 11 лет

 

Пивоварчик И.С.,

директор,

+375296177161

 

свернуть

План работы ў шосты школьны дзень

ВЫХАВАЎЧЫЯ МЕРАПРЫЕМСТВЫ Ў ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ 

НА 2020/2021 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

ДУА “Грыцкавіцкі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

 

 Мэты выхаваўчай работы ў шосты школьны дзень:

- умацаванне фізічнага, псіхічнага і маральнага здароўя;

- стварэнне эфектыўнай сістэмы грамадзянскага і патрыятычнага выхавання;

- інтэлектуальнае развіццё і грамадзянскае станаўленне школьніка;

- удзел дзяцей і падлеткаў у карысных справах і акцыях.

Задачы выхаваўчай работы ў шосты школьны дзень:

- фарміраваць у дзяцей і моладзі грамадзянскую пазіцыю праз удзел у сацыяльна значных справах, развіццё сацыяльнай актыўнасці;

- далучаць дзяцей і моладзь да маральна-духоўных каштоўнасцей, праз клопат і захаванне прыроднага і культурнага багацця сваёй Радзімы;

- фарміраваць патрыятызм у дзяцей і моладзі, павагу да ветэранаў ВАВ і мясцін вайсковай славы;

- фарміраваць у маладога пакалення імкненне да клопату аб Радзіме, яе інтарэсах ў абароне і захаванні экалагічных рэсурсаў;

- фарміраваць гарманічна развітую грамадска актыўную асобу;

- павышаць маральную і эстэтычную культуру вучняў;

- стварыць умовы паспяховай сацыялізацыі асобы дзіцяці;

- аднаўляць і развіваць фізічныя і духоўныя сілы дзяцей адпаведнай арганізацыяй вольнага часу.

 

ПЛАН

выхаваўчай, ідэалагічнай і сацыяльнай работы ў шосты школьны дзень 

на I і II чвэрць 2020/2021 навучальнага года

Дата

Змест работы

Удзельнікі

Час

Адказныя

05.09.2020

Міжнародны дзень пісьменнасці

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Падбор літаратуры і афармленне выставы да міжнароднага дня граматнасці

5 – 7

класы

9.00 – 10.00

Цыуля К.М., бібліятэкар

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

10.00 – 10.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Гульня- падарожжа па ПДР “Дарожны лабірынт”

1-4

класы

9.00 – 10.00

Радаман Т.В., класны кіраўнік

2 класа

Акцыя “Збяром магулатуру – зберажом дрэва!”

 

1-11

класы

09.00 – 14.00

Класныя кіраўнікі 1 – 11 класаў.

Спартландыя “Моцныя, хуткія, спрытныя”

1 – 4

класы

10.00 – 10.45

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

 

Моўны турнір

“З родным словам круглы год”

8-11

класы

11.00 – 12.00

Гаспадыніч А.У.

класны кіраўнік 11 класа

 

Кансультацыя з бацькамі выхаванцаў дашкольнай групы па праблемах адаптацыі ва ўстанове адукацыі

 

 

Бацькі

11.00 – 12.00

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

12.09.2020

Дзень здаровага ладу жыцця

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Віктарына “Азбука правільнага

харчавання”

 

2-4

класы

9.00 – 10.00

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

Гадзіна зносін з навучэнцамі “Небяспекі, якія побач”

5-7

класы

10.00 – 11.00

Мянько Т.Г.

педагог сацыяльны

Спаборніцтва «Спартыўнае арыентаванне (пошук скарбу)

2-4  класы

5-7 класы

8-11 класы

10.00 – 11.00

11.00 – 12.00

12.00 – 13.00

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

Урачысты збор «Мы піянерыі верныя!», прысвечаны Дню нараджэння БРПА

5-7

класы

12.00-12.45

Сплендзер А.М.

намеснік дырэктара па ВР

Віктарына «Маладосць. ЗЛЖ. Будучыня»

 

8-11

класы

11.00 – 12.00

Радаман А.С.

класны кіраўнік

10 класа

19.09.2020

Дзень прыгажосці

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Спаборніцтвы

«Дзень эстафет»

1-4 класы

5-11 класы

10.00 – 10.45

11.00 – 11.45

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

Віктарына па ПДР

«Светафорынкі»

1-4

класы

11.00 – 11.45

Ходар Г.А.

класны кіраўнік

1 класа

Матэматычны бой «Цудоўная пяцёрка»

5-7

класы

10.00 – 10.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Віктарына

«Нясвіжчына-мой край родны»

8-11

класы

10.00 – 10.45

Драчан І.І.

класны кіраўнік

9 класа

Віктарына

«Мая піянерская арганізацыя»

5-7

класы

11.00 – 11.45

Сплендзер А.М.

намеснік дырэктара па ВР

26.09.2020

Дзень эрудытаў

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне з бацькамі «Як навучыць дзіця бяспечным паводзінам»

бацькі

9.00 – 9.45

Мянько Т.Г.

педагог сацыяльны

адукацыі

Спартыўная квэст-гульня «Падарожжа ў горад Здароўя»

1-4

класы

10.00 – 10.45

Заяц А.А.

класны кіраўнік 3 класа

Літаратурная кампазіцыя, прысвечаная жыццю і творчасці М.Багдановіча

5-7

класы

10.00 – 10.45

Мянько Т.Г.

класны кіраўнік 5 класа

Віртуальнае падарожжа

«Нясвіж – горад магчымасцей»

8-11

класы

11.00 – 11.45

Качановіч В.Л.

класны кіраўнік 8 класа

Эстафета «Дзень бягуна»

5-7 класы

11.00 – 11.45

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

03.10.2020

Святочная суббота

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Гульня «Разумнікі і разумніцы»

 

1-4

класы

10.00 – 10.45

Радаман Т.В.

Інтэлектуальна-пазнавальная гульня

 «Край наш дзівосны»

 

8-11

класы

10.00 – 10.45

Гаспадыніч А.У.

класны кіраўнік 11 класа

Урок-гульня «Азбука права»

5-7

класы

11.00 – 11.45

Мянько Т.Г.

педагог сацыяльны

Міні-футбол

8-11

класы

11.00 – 11.45

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

13.10.2020

Міжнародны дзень псіхічнага здароўя

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Акцыя

«Дзень добрых пажаданняў»

(Да Сусветнага дня псіхічнага здароўя)

1-11 класы

10.00- 10.45

Мянько Т.Г.,  педагог сацыяльны

Спартландыя «У здаровым целе – здаровы дух»

1-4

класы

9.00 - 10.00

Гаўдур З.К.

 

Блеф-клуб «Ці ведаеш, што…»

8-11

класы

10.00 – 10.45

Драчан І.І. класны кіраўнік 9 класа

Спартыўнае мерапрыемства

«Восеньскі крос»

8-11 класы

9.00-9.45

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры

1-4 класы

10.00-10.45

5-7 класы

11.00-11.45

17.10.2020

Дзень поспеху

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Гадзіна ўзаёмін «Ты і тваё імя»

5-7

класы

10.00 – 10.45

Рымашеўская Г.А.

Дзелавая гульня «Хачу. Магу. Патрэбна»

8-11

класы

10.00 – 10.45

Радаман А.С.

Спартыўнае мерапрыемства «Вас вызывае спартландыя»

1-4 класы

11.00 -11.45

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Конкурс калажаў «Я супраць…»

5-7

классы

11.00 -11.45

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

24.10.2020

Дзень восеньскiх забаў

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Квэст-гульня

«Школа здароўя»

5-7 класы

10.00-10.45

А.І.Данілава, класны кіраўнік 7 класа

Прагляд відэфільма «Увага! Дарога!»

1-4 класы

9.00-9.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

 

Спартыўныя гульні на свежым паветры «Сем цудаў свету. Народныя забавы»

1-4 класы

 

11.00-11.45

Г.А. Ходар, класны кіраўнік 1 класа

 

Час футбола «Што? Дзе? Калі?»

 

8-11 класы

9.00-9.45

М.В.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры

1-4 класы

10.00-10.45

5-7 класы

11.00-11.45

 

КВН «За здаровы лад жыцця»

8-11 класы

10.00-10.45

В.Л.Качановіч, класны кіраўнік 8 класа

31.10.2020

Дзень Кастрычніцкай рэвалюцыі

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Лекторый для бацькоў “Заканадаўства Рэспублікі Беларусь аб адказнасці бацькоў за выхаванне дзіцяці”

Бацькі

10.00-10.45

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Інтэлектуальная гульня

«Што? Дзе?Калі?»

1-4

класы

10.00-10.45

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Прагляд відэфільма «Правы дзяцей»

8-11 класы

10.00-10.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

5-7 класы

11.00-11.45

Спартыўнае мерапрыемства «Трапны стралок»

8-11 класы

11.00-11.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Віктарына «Піянерскі рынг»

5-7 класы

10.00-10.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

14.11.2020

Дзень займальных гульняў

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Прагляд мультфільма 

«Як берагчы электраэнергію»

1-4

 класы

09.00-09.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Турнір знаўцаў

«Інтэлектуальная гульня»

1-4

 класы

10.00-10.45

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Міні-баскетбол

5-11

класы

10.00-10.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Спартландыя. Эстафеты з баскетбольнымі мячамі

1-4

 класы

11.00-11.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Міні-баскетбол

8-11 класы

12.00-12.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Слоўная перастрэлка «Інтэлектуальная гульня»

8-11

класы

11.00-11.45

А.У.Гаспадыніч, класны кіраўнік 11 класа

Прэзентацыя

«Праваслаўныя святыні Беларусі»

8-11

Класы

10.00-10.45

А.С.Радаман, класны кіраўнік 10 класа

 

21.11.2020

 

Дзень прафесій

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

28.11.2020

Літаратурная субота

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Спартыўная гульня “Вясёлка здароўя”

1-4 класы

9.00-9.45

Ходар Г.А.,

класны кіраўнік 1 класа

Інтэлектуальнае шоу “Сняданак на траве”

8-11   класы

10.00 – 10.45

Драчан І.І., класны кіраўнік 9 класа

Спартыўнае мерапрыемства “Меткі стралок”

1 – 4

5 – 7

8 – 11

класы

10.00 – 11.00

11.00 – 12.00

12.00 – 13.00

Паляшчук М.В.,

Клім К.В.

настаўнікі фізічнай культуры

Гульня “Калейдаскоп прафесій”

5-7 класы

11.00 – 11.45

Мянько Т.Г.,

педагог сацыяльны

Акцыя «Падрыхтуй кабінет да свята»

8-11,

5 – 11

 класы

09.00 – 10.00

12.00 – 13.00

Класныя кiраўнiкi

 

05.12.2020

 

Дзень здароўя, спорту і турызму

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Лекторый для бацькоў “Прафілактыка ранніх сувязей непаўналетніх”

Бацькі

10.00-10.45

Педагог сацыяльны, Мянько Т.Г.

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Спартыўнае мерапрыемствва “Дзень лыжных гонак”

1-4 класы

9.00-9.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Гульня “Матэматычны марафон”

1-4 класы

10.00-10.45

Радаман Т.В.,класны кіраўнік 4 класа

Прагляд відэаролікаў да Дня праафілактыкі СНІДу

8-11   класы

11.00 – 11.45

Радаман А.С.,класны кіраўнік 10 класа

Інтэлектуальна-пазнавальная гульня “Здароўе – гэта здорава!”

5-7   класы

10.00-10.45

Рымашэўская Г.А..,класны кіраўнік 6 класа

12.12.2020

Адпачываем з карысцю

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Прававы турнір “Абарона просіць слова”

5-7 класы

12.00-12.45

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Спартыўнае мерапрыемствва “Дзень лыжных гонак”

5-7 класы

10.00-10.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Спартландыыя “Мы- за ЗЛЖ!”

1-4 класы

10.00 – 10.45

Гаўдур З.К.,класны кіраўнік 2 класа

Прававы турнір

5-7 класы

11.00 – 11.45

Данілава А.І.,

класны кіраўнік 7 класа

Дзелавая гульня “Закон на нашай Зямлі”

8-11

класы

09.00 – 9.45

Качановіч В.Л.,

класны кіраўнік 8 класа

19.12.2020

Дзень творчасці

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне навучэнцаў “Як сябе паводзіць з незнаёмымі людзьмі”

5-7 класы

10.00-10.45

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Спартыўнае мерапрыемствва “Дзень гімнастыкі”

5-7 класы

10.00-10.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

1-4 класы

11.00-11.45

8-11 класы

12.00-12.45

Інтэлектуальнае мерапрыемства “Светафорынкі”

1-4

класы

10.00-10.45

Ходар Г.А.,класны кіраўнік 1 класа

Мерапрыемства “Калядныя гісторыі”

8-11 класы

11.00 – 11.45

Драчан І.І.,класны кіраўнік 9 класа

Творчая майстэрня “У гасцях у Дзеда Мароза”

5 – 7 класы

11.00 – 11.45

Сплендзер А.М., намеснік дырэктара па ВР

26.12.2020

Дзень культуры і адпачынку

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў “Пакаранне без гвалту”

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Інтэраактыўная гульня “У гасцях у казачных жывёл”

1 – 4 класы

10.00 – 10.45

Заяц А.А.,

класны кіраўнік 3 класа

Дзень лыных гонак

8-11 класы

10.00 – 10.45

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Мерапрыемства “Гадзіна вясёлага настрою”

5 – 7

класы

11.00-11.45

Данілава А.І.,класны кіраўнік 7 класа

 

ПЛАН

выхаваўчай, ідэалагічнай і сацыяльнай работы ў шосты школьны дзень

на III чвэрць 2020/2021 навучальнага года

Дата правядення, назва тэматычнага дня

Удзельнікі

Адказныя

16.01.2021

Тэма дня “Школа – тэррыторыя бяспекі”

(мерапрыемствы, прысвечаныя дню выратавальніка)

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Гадзіна зносін “Правілы нашай бяспекі”

1-4 класы

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

Конкурс плакатаў “Гэта павінен ведаць кожны!

3 клас

Заяц А.А., класны кіраўнік 3 класа

Віктарына “Шлях тваёй бяспекі”

5-7 класы

Мянько Т., класны кіраўнік 5 класа

Сюжэтна-ролевая гульня “Калі ты закладнік

11 клас

Гаспадыніч А.У.,  класны кіраўнік 11 класа

Спаборніцтвы “Снежны снайпер”

 

3-4 класы

Паляшчук М.В., учитель физической культуры

Піянерскі квіз

6 клас

Рымашэўская Г.А., класны кіраўнік 6 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Занятак-падарожжа “Па сцяжынках здаровага ладу”

1-4 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

23.01.2020

Тэма дня Прырода – наш дом родны”

 

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Пазнавальная гадзіна Лес - наш сябар

1-4 классы

Ходар Г.А., класны кіраўнік

Першынства школы па шашках і шахматах

3-4

5-7

8-11

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Дыскусія “Кінь прыродзе выратавальны круг

6  клас

Рымашэўская Г.А., класны кіраўнік 6 класа

Спартландыя  “ Мы вясёлыя рабяты”

2 клас

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

Спартыўнае мерапрыемства “Загартоўвайся, як сталь!”

9-11 класы

Драчан І.І.,класны кіраўнік 9 класа

Віктарына Гэтыя  забаўныя жывелы”   

5-7 класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

30.01.2021

Тэма дня Дзень добрых спраў”

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Акцыя Гадзіна добрых слоў і добрых пажаданняў

1-4 класы

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Круглы стол “Пасялі дабро ў сваім сэрцы”

5-7 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Працоўная акцыя "Лечым кніжкі”

1 клас

Ходар Г.А., класны кіраўнік 1 класа

Спаборніцтвы сярод юнакоў і дзяўчат 5-7 класаў па настольным тэнісе

5-7 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Літаратурна – патрыятычная акцыя “Прачытай кнігу пра вайну-

стань бліжэй да подзвіга”

5-11  класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Гадзіна зносін “Выкрадальнікі жыцця”

5-7 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

06.02.2021

Тэма дня «Беларусь патрыятычная»

 

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Турнір знаўцаў беларускай мовы

4 клас

Радаман Т.В., класны кіраўнік 4 класа

Турнір дапытлівых

8 клас

Качановіч В.Л., класны кіраўнік 8 класа

Міні-футбол

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

13.02.2021

Тема дня “Па сцяжынках здароўя

(дзень здароўя, спорту і турызму)

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Конкурс малюнкаў і плакатаў Мы за здаровы лад жыцця

1 клас

Ходар Г.А.., класны кіранік  1 класа

Спартландыя “У здаровым целе – здаровы дух!”

1-4 класы

Гаўдур З.К., класны кіранік 3  класа

Інтэлектуальна-панавальная гульня “Здароўе – гэта здорава!”

5-7 класы

Мянько Т.Г., класны кіранік 5  класа

Лекцыя “Адказнасць за ўжыванне алкагалізму, таксічных рэчываў

11 клас

Гаспадыніч А.У., класны кіранік 11  класа

Зімовае шматбор'е “Здароўе”

1-4 класы

5-7 класы

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Інфармацыйны стэнд “Нельга забываць” - да дня памяці воінаў-інтэрнацыялістаў

 

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Мерапрыемства “Краіна парадку”

1-4 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

20.02.2021 (дадатковыя канікулы ў 1-2 класаў)

Тэма дня Беларусь патрыятычная

(мерапрыемствы, прысвечаныя дню абаронцы Айчыны і Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь)

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Дыспут “Патрыятызм-гэта?

1-4 класы

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 1 класа

Урок патрыятызму Дзяцінства, апаленае вайной

7 клас

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 клаа

Першынство школы па лыжных гонках

1-4 класы

5-7 класы

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Спартландыя “Вясёлыя старты”

9 клас

Драчан І.І., класны кіраўнік 9 класа

Кніжная выстава да Дня абаронцы Айчыны Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь “Непераможная і легендарная”

 

К.М.Цыуля, бібліятэкар

27.02.2021

Тэма дня “Прафілактыка супрацьпраўных паводзін

(мерапрыемствы прафілактычнай накіраванасці, прысвечаныя Міжнароднаму дню барацьбы з наркаманіяй і наркабізнесам)

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

КТС “Мы не парушаем”

5 клас

Т.Г.Мянько, класны кіраўнік 5 класа

Гульня-конкурс “Дарожная азбука”

3 клас

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Прагляд відэароліка па супрацьпажарнай бяспецы”

8-11 класы

А.С.Радаман, класны кіраўнік 10 класа

Конкурс малюнкаў “Не парушаю”

2 класс

З.К.Гаўдур, класны кіраўнік 2 класа

Спаборніцтвы “Я-салдат”

 

Спаборніцтвы “Абаронца Айчыны”

1-4 класы

5-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Інфармацыйны стэнд “Нельга забываць” - да дня памяці воінаў-інтэрнацыялістаў

1-11 класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Дыспут “Навошта неабходна адказнасць?”

8-11 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

06.03.2020

Тэма дня “Усе кветкі свету для вас

(мерапрыемствы, прысвечаныя дню жанчын)

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Конкурсная праграма “Кветкавыя спаборніцтвы”

1-4 класы

Т.В.Радаман, класны кіраўнік 4 класа

Віктарына “Міс – гаспадынька”

5-7 класы

Г.А.Рымашэўская, класны кіраўнік 6 класа

Гульня “Што? Дзе? Калі?  8 сакавіка-дзень цудоўны”

8-11 класы

Качановіч В.Л.., класны кіраўнік 8 класа

Урачысты прыём у рады ГА «БРСМ» "Я зрабіў свой выбар"

9-10 класы

Сплендзер А.М., намеснік дырэктара па ВР

Спартыўна-масавае мерапрыемства  “Бывайце, зімачка-зіма!”

9 клас

Драчан І.І., класны кіраўнік 9 класа

Тэматычная паліца да міжнароднага  жаночага дня: “Мама, сонца і вясна”

 

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Спартыўна-забаўляльная праграма “А ну-ка дзяўчынкі!”

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

13.03.2021

Тэма дня “Мы за здаровы лад жыцця!”

(дзень здароўя, спорту і турызму)

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Выпуск буклетаў аб мерах асабістай прафілактыкі ВРВІ і грыпу

10 клас

Радаман А.С.,класны кіраўнік 10 класа

Спаборніцтвы па скачках на скакалцы – “Залатая скакалка”

1-4 класы

З.К.Гаўдур, класны кіраўнік 2 класа

Піянерская віктарына "Канстытуцыя нашай краіны", прысвечаная дню Канстытуцыі РБ

5-7 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Куточак юбіляра: “Увесь свет – дзецям” – да 90-годдзя з дня нараджэння Паўла Місько

1-11 класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Лыжны паход да дуба велікана “Якуб”

5-7 класы

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

5 клас

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Інфарм-дайджэст "Наркотыкі і адказнасць"

8-11 класы

Гаспадыніч А.У., класны кіраўнік 11 класа

Гутарка-практыкум “Шкодныя звычкі”

1-4 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

20.03.2021

Тэма дня Прырода – наш дом

(мерапрыемствы, прысвечаныя Міжнароднаму дню лясоў, Сусветнага дня водных рэсурсаў)

Занятак па вучэбным прадмеце Працоўнае навучанне

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Конкурсная праграма “Семь цудаў свету”

1-4 класы

Ходар Г.А., класны кіраўнік 1 класа

Гістарычная гульня “Вандроўка па родным краі”

5-7 класы

Т.Г.Мянько, класны кіраўнік 5 класа

Вас выклікае “Спартландыя”

1-4 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Забаўляльная праграма “З песняй весела нам жыць, весяліцца і сябраваць”

8 клас

В.Л.Качановіч, класны кіраўнік 8 класа

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

6 клас

К.М.Цыуля, бібліятэкар

27.03.2021

Тэма дня “Прафілактыка супрацьпраўных паводзін

Гадзіна зносін “Правілы паводзін навучэнцаў у школе і на вуліцы

1 клас

Радаман Т.В. класны кіраўнік 4 класа

Дыспут “Азбука паводзінаў па-за домам”

3 клас

Заяц А.А., класны кіраўнік 3 класа

Гульня “Прававы турнір”

7 клас

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Дыскусія “Праступак. Правапарушэнне. Злачынства

6 клас

Рымашэўскай Г.А., класны кіраўнік 6 класа

Дзелавая гульня Закон на нашай зямлі

10 клас

Радаман А.С., класны кіраўнік 10 класа

Першынства школы па баскетболе

5-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

7 клас

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Гульня “Выбіраем прафесію”

5-7 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

свернуть

План мероприятий в рамках Дня профилактики травматизма в ГУО «Грицкевичский учебо-педагогический комплекс детский сад – средняя школа» (17.12.2020)

16.12.2020

Дата

Мероприятие

Ответственные

17.12.2020

Проведение тематических классных и информационных часов, бесед, выступлений, видеолекториев по профилактике травматизма, предупреждению осложнений и минимизации последствий травм: «Соблюдение общественного порядка при проведении рождественских праздников», «Осторожно – гололед!», «Безопасность в школе и дома»

Классные руководители 1-11 классов

17.12.2020

Рейд «Фликер»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер, члены ОО «БРПО»

17.12.2020

Оформление выставки рисунков «Моя личная безопасность»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

17.12.2020

Оформление информационных стендов на тематику «Детский травматизм и его профилактика»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

17.12.2020

Выставка литературы по профилактике вредных привычек, формированию здорового образа жизни в школьной библиотеке

Циуля Е.М.

17.12.2020

Разработка памяток «Безопасный новый год», «Безопасные каникулы»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

свернуть

План мероприятий по профилактике курения и онкологических заболеваний с 16 по 22 ноября 2020 г.

16.11.2020

Дата

Мероприятие

Ответственные

16.11-22.11

Проведение классных и информационных часов: «Курение здоровью вредит», «Не жгите душу табаком», «Безвредного табака не бывает» и др.

Классные руководители 1-11 классов

16.11

Оформление выставки рисунков ко Всемирному дню отказа от курения

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

20.11

Анкетирование учащихся «Для меня быть здоровым означает»

Педагог социальный

16.11

Выставка литературы по профилактике вредных привычек, формированию здорового образа жизни в школьной библиотеке

Циуля Е.М.

16.11

Оформление информационного стенда по профилактике табакокурения

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

свернуть

План мероприятий в рамках Месячника энергосбережения с 01.11 по 30.11.2020

Дата

Мероприятие

Ответственные

01-30.11

Классные и информационные часы по теме энергосбережения с использованием видеоматериалов

Классные руководители

01-30.11

Экологическая акция 

«Сдай батарейку-спаси планету!»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер; классные руководители

До 09.11

Обновление информации на выносных стендах «Экономим электроэнергию»

Данилова Е.И.

14.11

Просмотр видеофильма «Фикси-советы: как беречь электроэнергию»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

20.11

Выставка рисунков и плакатов «Я, будущее и энергия»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер, Классные руководители

01-30.11

Размещение информации на сайте учебно-педагогического комплекса о ходе прохождения месячника

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер; Е.И.Данилова

свернуть

План работы на восеньскія канікулы 2020/2021 навучальнага года

30.10.2020

02.11.2020

Дзень інтэлектуалаў

п/п

Назва мерапрыемства

Час правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.      

Падрыхтоўка да ўдзелу ў другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

8.30 – 13.00

Калядзіна Валерыя Аляксандраўна

М.В. Паляшчук

2.      

Падрыхтоўка да ўдзелу ў другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

8.30 – 13.00

Сямашка Данііл Русланавіч

М.В. Паляшчук

3.      

Падрыхтоўка да ўдзелу ў другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Руская мова і літаратура»

8.30 – 13.00

Чарнабай Кацярына Мікалаеўна

Т.В.Кур’ян

4.      

Турнір -падарожжа «У свеце атамаў і маекул»

09.00-09.45

5-7

класы

Г.І.Тамашэвіч

5.      

Віктарына «Маю права, але…»

10.00-10.45

5-7

класы

А.І.Данілава

6.      

Гульня-падарожжа «Матэматычны лабірынт»

10.00-10.45

1-4

класы

Т.В.Радаман

7.      

Генеральная ўборка класа

11.00-12.00

4 клас

Т.В.Радаман

8.      

Генеральная ўборка класа

11.00-12.00

7 клас

А.І.Данілава

9.      

Генеральная ўборка класа

11.00-12.00

1 клас

Г.А.Ходар

10.        

Генеральная ўборка класа

10.00-11.00

9 клас

І.І.Драчан

11.        

Інтэрактыўная гульня «У свеце цікавага»

11.00 – 11.45

8-11

класы

А.С.Радаман

12.        

Прававая віктарына «Ведай свае правы»

12.00 – 12.45

8-11

класы

А.У.Гаспадыніч

13.        

Работа спартыўнай секцыі «Лыжныя гонкі»

16.00-18.15

 

8-11

класы

А.І.Міхайлоўскі

14.        

Работа аб’яднання па інтарэсах «Баскетбол»

19.00-19.45

8 – 11

 класы

А.І.Міхайлоўскі

03.11.2020

Дзень ветлівасці і дабрыні

п/п

Назва мерапрыемства

Час правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.      

Падрыхтоўка да ўдзелу ў другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

8.30 – 13.00

Калядзіна Валерыя Аляксандраўна

М.В. Паляшчук

2.      

Падрыхтоўка да ўдзелу ў другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

8.30 – 13.00

Сямашка Данііл Русланавіч

М.В. Паляшчук

3.      

Падрыхтоўка да ўдзелу ў другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Руская мова і літаратура»

8.30 – 13.00

Чарнабай Кацярына Мікалаеўна

Т.В.Кур’ян

4.      

Работа камп’ютарнага класа

10.00 – 11.00

1 – 11

класы

А.М.Сплендзер

5.      

Генеральная ўборка класа

10.00 – 11.00

11 клас

А.У.Гаспадыніч

6.      

Інтэлектуальная гульня «Калі сонейка табе ўсміхаецца»

10.00 – 10.45

1 клас

Г.А.Ходар

7.      

Генеральная ўборка класа

10.00 – 11.00

10 клас

А.С.Радаман

8.      

Гульня-падарожжа па казках

11.00-11.45

1-4

класы

А.А.Заяц

9.      

Кінаўрок «Калі вы ветлівыя…»

11.00-11.45

5-7

класы

А.І.Данілава

10.        

Свая гульня «Соображариум»

11.00-11.45

8-11

класы

Я.А.Залескі

11.        

Гадзіна зносін «Сямейныя канфлікты і шляхі іх вырашэння»

12.00-12.45

8 – 11

класы

А.С.Радаман

12.        

Работа аб’яднання па інтарэсах «Радзімічы»

15.15-15.00

5 – 8

класы

А.М.Сплендзер

13.        

Работа аб’яднання па інтарэсах «Шашкі»

15.30-16.15

5-11

класы

А.М.Сплендзер

14.        

Работа спартыўнай секцыі «Лыжныя гонкі»

16.00-18.15

18.30-20.45

8-11

класы

А.І.Міхайлоўскі

04.11.2020

Дзень здароўя

п/п

Назва мерапрыемства

Час правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.      

Падрыхтоўка да алімпіяды

9.30 - 11.00

Калядзіна Валерыя Аляксандраўна

М.В. Паляшчук

2.      

Падрыхтоўка да алімпіяды

9.30 - 11.00

Сямашка Данііл Русланавіч

М.В. Паляшчук

3.      

Падрыхтоўка да алімпіяды

9.30 - 11.00

Чарнабай Кацярына Мікалаеўна

 

Т.В.Кур’ян

4.      

Работа камп’ютарнага класа

10.00 -11.00

1 – 11

класы

А.М.Сплендзер

5.      

Гульнявая праграма «Падарожжа на цягніку здароўя»

09.00 - 09.45

8-11

класы

А.У.Гаспадыніч

6.      

Генеральная ўборка класа

10.00 - 10.45

8 клас

В.Л.Качановіч

7.      

Інтэрактыўная гульня «Смачна! Прыгожа! Карысна!»

11.00 - 11.45

8-11

класы

В.Л.Качановіч

8.      

Малюем разам калаж «Здаровае харчаванне - залог поспеху»

12.00-12.45

8-11 класы

І.І.Драчан

9.      

Работа спартыўнай секцыі «Лыжныя гонкі»

16.00-18.15

18.30-20.45

8-11

класы

А.І.Міхайлоўскі

05.11.2020

Дзень творчасці і пазітыўнага настрою

п/п

Назва мерапрыемства

Час правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.      

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

9.30 – 11.00

Калядзіна Валерыя Аляксандраўна

М.В. Паляшчук

2.      

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

9.30 – 11.00

Сямашка Данііл Русланавіч

М.В. Паляшчук

3.      

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Руская мова і літаратура»

9.30 – 11.00

Чарнабай Кацярына Мікалаеўна

Т.В.Кур’ян

4.      

Генеральная ўборка класа

8.30-9.30

3 клас

А.А.Заяц

5.      

Работа камп’ютарнага класа

10.00-11.00

1 – 11

класы

А.М.Сплендзер

6.      

Інтэлектуальная гульня «Вуснамі дзіцяці»

10.00-10.45

1-4

клас

Т.В.Радаман

7.      

Інтэлектуальнае мерапрыемства «Вясёлы КВЗ»

10.00 -11.45

1-4

класы

А.А.Заяц

8.      

Гульнявы модуль «Гадзіна вясёлага настрою»

11.00 -11.45

1-4

класы

І.М.Галушка

9.      

Гульня «Матэматычныя фокусы»

11.00 – 11.45

8-11

класы

І.І.Драчан

10.        

Работа аб’яднання па інтарэсах «Шашкі»

15.40-16.25

5-11

класы

А.М.Сплендзер

11.        

Работа спартыўнай секцыі «Лыжныя гонкі»

16.00-18.15

8-11

класы

А.І.Міхайлоўскі

12.        

Работа аб’яднання па інтарэсах «Баскетбол»

19.00 – 20.00

8 – 11

класы

А.І.Міхайлоўскі

06.11.2020

Дзень Чамучкі

п/п

Назва мерапрыемства

Час правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.      

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

9.30 - 11.00

Калядзіна Валерыя Аляксандраўна

М.В. Паляшчук

2.      

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Фізічная культура і здароўе»

9.30 - 11.00

Сямашка Данііл Русланавіч

М.В. Паляшчук

3.      

Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце «Руская мова і літаратура»

9.30 - 11.00

Чарнабай Кацярына Мікаалаеўна

Т.В.Кур’ян

4.      

Віктарына

«Ці ведаешь ты..?»

10.00-10.45

1 – 4

класы

Г.А.Ходар

5.      

Віктарына

«Адгадай мелодыю»

11.00-11.45

1-4

класы

Н.Г.Антановіч

6.      

Віктарына «Пажарная бяспека». Прагляд і абмеркаванне відэафільма

11.00-11.45

8-11

класы

В.Л.Качановіч

7.      

Работа аб’яднання па інтарэсах «Радзімічы»

15.30-16.15

5 – 8

класы

А.М.Сплендзер

8.      

Работа аб’яднання па інтарэсах «Баскетбол»

19.00 -20.30

8 – 11

класы

А.І.Міхайлоўскі

9.      

Работа спартыўнай секцыі «Лыжныя гонкі»

16.00-18.15

 

8-11

класы

А.І.Міхайлоўскі

свернуть

График проведения рейдов

График проведения рейдов в государственном учреждении образования

«Грицкевичский учебно-педагогический комплекс детский сад – средняя школа»

в 2020/2021 учебном году

Дата

Название рейда

Время проведения

07.09.2020

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

21.09.2020

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

05.10.2020

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

19.10.2020

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

09.11.2020

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

23.11.2020

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

07.12.2020

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

27.12.2020

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

11.01.2021

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

25.01.2021

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

01.02. 2021

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

22.02. 2021

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

01.03. 2021

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

22.03. 2021

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

05.04. 2021

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

26.04. 2021

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

03.05. 2021

Рейд «Школьник»

8.00-8.30

24.05. 2021

Рейд «Фликер»

8.00-8.30

свернуть

План мероприятий по профилактике дорожно-транспортного травматизма

 в ГУО «Грицкевичский учебо-педагогический комплекс детский сад – средняя школа»

 с 18.10 по 28.10.2020

Дата

Мероприятие

Ответственные

19.10-25.10

Классные и информационные часы, беседы, игры по предупреждению дорожно-транспортного травматизма

Классные руководители 1-11 классов

22.10

Оформление выставки рисунков «Берегись автомобиля!»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

19.10

Рейд «Фликер»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер; члены БРПО

20.10

Мероприятие на ГПД «Путешествие в страну дорожных знаков «Проезжайка»

Голушко И.М.

25.10

Просмотр видеоролика по профилактике детского дорожно-транспортного травматизма

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

26.10

Организация встречи учащихся с сотрудником Несвижского РОВД

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

19.10

Оформление информационного стенда «Внимание! Дорога!»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

свернуть

План мероприятий в рамках Месячника правовых знаний с 01.10 по 31.10.2020

Дата

Мероприятие

Ответственные

01-31.10

Классные и информационные часы по правовой тематике с использованием видеоматериалов

Классные руководители

28.09-03.10

Оформление в библиотеке школы книжной выставки «Я знаю свои права»

Е.М.Циуля

До 05.10

Обновление информации на тематических стендах по правовой тематике, страницах Интернет-сайтов

Данилова Е.И.

01-31.10

Организация встречи учащихся с сотрудником Несвижского РОВД

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

24-31.10

Организация цикла обучающих занятий с обучающимися по безопасному поведению в сети Интернет

Классные руководители

01-31.10

Конкурс рисунков и газет «Я рисую свои права»;

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер; классные руководители

свернуть

План мероприятий в рамках проведения Недели Матери

08.10.2020

Дата

Мероприятие

Ответственные

12-17.10

Классные и информационные часы беседы, лекции, кинолектории, посвященных Дню матери: «Самое дорогое слово – мама!», «Мир прекрасен уже потому, что   в нем есть мама», «Искусство быть матерью»

Классные руководители

13.10

Размещение на сайте учреждения образования музыкальные праздничные онлайн-открытки «Мамочка! Тебе я посвящаю»

Е.И. Данилова

12.10-17.10

Тематическая выставка детских рисунков «Все краски жизни для тебя», «Величие женщины, оберегающей жизнь»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

Классные руководители

12.10-18.10

Оформление в библиотеке школы книжной выставки

«Вялікае, святое слова «Мама»»

Е.М. Циуля

15.10

Организация суперконкурса «#Мама_на_моей_волне»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

Классные руководители

17.10

Организация творческих мастерских с участием семей «Букет для мамы»

Е.А.Заяц

16.10

Проведение концертной программы «Лучше всех на земле»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер. Классные руководители

свернуть

План мероприятий в рамках Всемирного дня психического здоровья

07.10.2020

Дата

Мероприятие

Ответственные

07.10

Оформление информационного стенда «Как сохранить психическое здоровье?»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

07.10

Выпуск листовки «Всемирный День психического здоровья»

Е.И.Данилова, классный руководитель 7 класса

07.10

Акция «Смайл дня»

Члены БРПО

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

08.10

Оформление рисунка-плаката на тему: «Твой выбор»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер,

9 класс

08.10

Распространение наглядной агитации по профилактике социально-значимых заболеваний и пропаганде ЗОЖ

Члены БРПО. Волонтёрский отряд БРСМ

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

08.10

Акция для учителей «Стена плача» стена релаксации?»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

Классные руководители

09.10

Акция «Доска пожеланий»

Члены БРПО, Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

09.10

Организация показа документального фильма «Как сохранить психологическое здоровье на протяжении всей своей жизни»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

10.10

Организация и проведение спортивно-массовых мероприятий «Говорим здоровью – да!»

 

Классные руководители, М.В.Полещук

свернуть

План мероприятий в рамках благотворительной акции ко Дню пожилых людей

Дата

Мероприятие

Ответственные

28.09 – 02.10

Классные и информационные часы «Научите свое сердце добру»

Классные руководители

28.09-03.10

Оформление в библиотеке школы книжной выставки

«Годы, годы …Чем измерить их»

Е.М.Циуля

28.09-03.10

Конкурс рисунков «Портрет моей бабушки» 

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

Классные руководители

28.09-03.10

Акция «Поздравительная открытка» для пожилых людей

Акция «Тропинка в одинокий дом», посвящённая дню пожилых людей

Члены БРПО. Волонтёрский отряд БРСМ

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

30.09

Операция «Обелиск»

Члены БРПО

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

28.09-03.10

Выставка фотографий, посвященная «Международному дню пожилых людей» с тематикой: «Не стареть душою никогда»

Заместитель директора по воспитательной работе А.Н.Сплендер

Классные руководители

свернуть

Графік правядзення і замацавання адказных за правядзенне мерапрыемстваў «Школы актыўнага грамадзяніна» на I паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

Дата

Тэма

Адказныя

24.09.2020

«Актыўны грамадзянін: мае ўчынкі-мая адказнасць»

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

22.10.2020

«Мы за мір! Беларусь-рэгіянальная міратворчая пляцоўка»

 

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

26.11.2020

«Мы ў сучаснай медыяпрасторы: павага, бяспека, дакладнасць»

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

17.12.2020

Варыянт 1. «Я вырас тут-і край мне гэты дарагі» (дасягненні суверэннай Беларусі ў розных сферах грамадскага жыцця; нашы дасягненні за гады малой радзімы)

Варыянт 2. «Я родным краем ганаруся, і ведаю я не адзін» (дасягненні суверэннай Беларусі ў розных сферах грамадскага жыцця; нашы дасягненні за гады малой радзімы)

Варыянт 3. «Марафон добрых спраў: наш уклад у развіццё малой радзімы»(2018-2020-гады малой радзімы ў Беларусі)

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

свернуть

Графік правядзення і замацавання адказных за правядзенне мерапрыемстваў " Школы актыўнага грамадзяніна» на II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

28.01.2021

"Паспець за будучыняй. Лічбавая эканоміка-Нацыянальная стратэгія Рэспублікі Беларусь»

 

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

25.02.2021

Вариант 1. «Слава твоя бессмертна, воля несокрушима!» (День защитников Отечества и Вооружённых сил Республики Беларусь) 

Вариант 2. «Вооружённые Силы моей страны: история, традиции, современность» 

 

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

25.03.2021

«Счастье Родины – мир и свобода, нерушимы они, как гранит» (День Конституции Республики Беларусь) 

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

22.04.2021

«Чернобыль: судьбы, события, память» (35 лет с момента аварии на Чернобыльской атомной электростанции) 

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

20.05.2021

Вариант 1. «Есть в каждой победе твоей и моей весна сорок пятого года» 

Вариант 2. «Помнить ради будущего» 

Дополнительно: «Беларусь – спортивная страна» (юбилейный 85-й чемпионат мира по хоккею с шайбой, 7-23 мая) 

 

Класныя кіраўнікі

8-11 класаў

свернуть

План мероприятий в рамках Фестиваля –марафона «Крылья Ангела»

План мероприятий в рамках Фестиваля –марафона «Крылья Ангела»

в государственном учреждении образования «Грицкевичский учебно-педагогический комплекс

 детский сад – средняя школа»

 

Направления

Мероприятия

Дата

Ответственные

Гражданское и патриотическое направление

Акция «Милосердие» к Дню пожилых людей

28.09-01.10

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., члены БРПО

Операция «Очистим планету от мусора»

Сентябрь

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., классные руководители

Участие в благотворительной акции «Дети-детям» ко Дню инвалидов

Декабрь

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., члены БРПО

Операция «Обелиск»

Ноябрь

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., члены БРПО

Выставка книг в школьной  библиотеке «Сохраним духовное наследие»

Март

Е.М.Циуля

Операция «Обелиск»

Май

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., члены БРПО

Духовно-просветительское направление

Флешмоб «Жизнь в моих руках» (рисунки на асфальте)

Сентябрь

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н.

Медиалектории в рамках месячника Духовности («Твой выбор», «Остров», «Андрей Рублев»)

Март

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н.

Конкурс рисунков «Моя самая любимая и родная», приуроченный к Дню Матери

12.10 – 17.10

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., классные руководители

Конкурс поделок «Рукодельная елка»

Декабрь

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., классные руководители

Акция «Поздравляем!», к Международному дню женщин

05.03

Заместитель директора по воспитательной работе Сплендер А.Н., классные руководители

Разработка и издание листовок, буклетов, направленных на пропаганду здорового образа жизни, позитивного образа жизни.

В течение года

Педагог социальный Т.Г.Менько

свернуть

План мероприятий в рамках Декады духовно-нравственного воспитания «В кругу семьи рождается душа»

09.09.2020

Наименование мероприятия

Сроки исполнения

Исполнители

1.       

Оформление духовно-просветительских выставок в школьной библиотеке, тематических стендов

10.09

Е.М.Циуля

2.       

Проведение тематических информационных и классных часов

10.09 -19.09

Классные руководители

3.       

Организация встреч с настоятелем храма святителя Николая Чудотворца аг. Грицкевичи Василием Краевым

12.09

А.Н. Сплендер, заместитель директора по ВР

4.       

Проведение конкурсов рисунков и плакатов «Подари улыбку миру»

10.09-19.09

А.Н. Сплендер , заместитель директора по ВР

5.       

Селфи-акция «Давай улыбнёмся»

19.09

А.Н. Сплендер , заместитель директора по ВР

свернуть