План работы в шестой школьный день

ВЫХАВАЎЧЫЯ МЕРАПРЫЕМСТВЫ Ў ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ 

на 2020/2021 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

ДУА “Грыцкавіцкі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

 

 Мэты выхаваўчай работы ў шосты школьны дзень:

- умацаванне фізічнага, псіхічнага і маральнага здароўя;

- стварэнне эфектыўнай сістэмы грамадзянскага і патрыятычнага выхавання;

- інтэлектуальнае развіццё і грамадзянскае станаўленне школьніка;

- удзел дзяцей і падлеткаў у карысных справах і акцыях.

Задачы выхаваўчай работы ў шосты школьны дзень:

- фарміраваць у дзяцей і моладзі грамадзянскую пазіцыю праз удзел у сацыяльна значных справах, развіццё сацыяльнай актыўнасці;

- далучаць дзяцей і моладзь да маральна-духоўных каштоўнасцей, праз клопат і захаванне прыроднага і культурнага багацця сваёй Радзімы;

- фарміраваць патрыятызм у дзяцей і моладзі, павагу да ветэранаў ВАВ і мясцін вайсковай славы;

- фарміраваць у маладога пакалення імкненне да клопату аб Радзіме, яе інтарэсах ў абароне і захаванні экалагічных рэсурсаў;

- фарміраваць гарманічна развітую грамадска актыўную асобу;

- павышаць маральную і эстэтычную культуру вучняў;

- стварыць умовы паспяховай сацыялізацыі асобы дзіцяці;

- аднаўляць і развіваць фізічныя і духоўныя сілы дзяцей адпаведнай арганізацыяй вольнага часу.

 

ПЛАН

выхаваўчай, ідэалагічнай і сацыяльнай работы ў шосты школьны дзень 

на I і II чвэрць 2020/2021 навучальнага года

Дата

Змест работы

Удзельнікі

Час

Адказныя

05.09.2020

Міжнародны дзень пісьменнасці

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Падбор літаратуры і афармленне выставы да міжнароднага дня граматнасці

5 – 7

класы

9.00 – 10.00

Цыуля К.М., бібліятэкар

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

10.00 – 10.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Гульня- падарожжа па ПДР “Дарожны лабірынт”

1-4

класы

9.00 – 10.00

Радаман Т.В., класны кіраўнік

2 класа

Акцыя “Збяром магулатуру – зберажом дрэва!”

 

1-11

класы

09.00 – 14.00

Класныя кіраўнікі 1 – 11 класаў.

Спартландыя “Моцныя, хуткія, спрытныя”

1 – 4

класы

10.00 – 10.45

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

 

Моўны турнір

“З родным словам круглы год”

8-11

класы

11.00 – 12.00

Гаспадыніч А.У.

класны кіраўнік 11 класа

 

Кансультацыя з бацькамі выхаванцаў дашкольнай групы па праблемах адаптацыі ва ўстанове адукацыі

 

 

Бацькі

11.00 – 12.00

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

12.09.2020

Дзень здаровага ладу жыцця

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Віктарына “Азбука правільнага

харчавання”

 

2-4

класы

9.00 – 10.00

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

Гадзіна зносін з навучэнцамі “Небяспекі, якія побач”

5-7

класы

10.00 – 11.00

Мянько Т.Г.

педагог сацыяльны

Спаборніцтва «Спартыўнае арыентаванне (пошук скарбу)

2-4  класы

5-7 класы

8-11 класы

10.00 – 11.00

11.00 – 12.00

12.00 – 13.00

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

Урачысты збор «Мы піянерыі верныя!», прысвечаны Дню нараджэння БРПА

5-7

класы

12.00-12.45

Сплендзер А.М.

намеснік дырэктара па ВР

Віктарына «Маладосць. ЗЛЖ. Будучыня»

 

8-11

класы

11.00 – 12.00

Радаман А.С.

класны кіраўнік

10 класа

19.09.2020

Дзень прыгажосці

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Спаборніцтвы

«Дзень эстафет»

1-4 класы

5-11 класы

10.00 – 10.45

11.00 – 11.45

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

Віктарына па ПДР

«Светафорынкі»

1-4

класы

11.00 – 11.45

Ходар Г.А.

класны кіраўнік

1 класа

Матэматычны бой «Цудоўная пяцёрка»

5-7

класы

10.00 – 10.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Віктарына

«Нясвіжчына-мой край родны»

8-11

класы

10.00 – 10.45

Драчан І.І.

класны кіраўнік

9 класа

Віктарына

«Мая піянерская арганізацыя»

5-7

класы

11.00 – 11.45

Сплендзер А.М.

намеснік дырэктара па ВР

26.09.2020

Дзень эрудытаў

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне з бацькамі «Як навучыць дзіця бяспечным паводзінам»

бацькі

9.00 – 9.45

Мянько Т.Г.

педагог сацыяльны

адукацыі

Спартыўная квэст-гульня «Падарожжа ў горад Здароўя»

1-4

класы

10.00 – 10.45

Заяц А.А.

класны кіраўнік 3 класа

Літаратурная кампазіцыя, прысвечаная жыццю і творчасці М.Багдановіча

5-7

класы

10.00 – 10.45

Мянько Т.Г.

класны кіраўнік 5 класа

Віртуальнае падарожжа

«Нясвіж – горад магчымасцей»

8-11

класы

11.00 – 11.45

Качановіч В.Л.

класны кіраўнік 8 класа

Эстафета «Дзень бягуна»

5-7 класы

11.00 – 11.45

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

03.10.2020

Святочная суббота

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Гульня «Разумнікі і разумніцы»

 

1-4

класы

10.00 – 10.45

Радаман Т.В.

Інтэлектуальна-пазнавальная гульня

 «Край наш дзівосны»

 

8-11

класы

10.00 – 10.45

Гаспадыніч А.У.

класны кіраўнік 11 класа

Урок-гульня «Азбука права»

5-7

класы

11.00 – 11.45

Мянько Т.Г.

педагог сацыяльны

Міні-футбол

8-11

класы

11.00 – 11.45

Палячшук М.В.

настаўнік фізічнай культуры

13.10.2020

Міжнародны дзень псіхічнага здароўя

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Акцыя

«Дзень добрых пажаданняў»

(Да Сусветнага дня псіхічнага здароўя)

1-11 класы

10.00- 10.45

Мянько Т.Г.,  педагог сацыяльны

Спартландыя «У здаровым целе – здаровы дух»

1-4

класы

9.00 - 10.00

Гаўдур З.К.

 

Блеф-клуб «Ці ведаеш, што…»

8-11

класы

10.00 – 10.45

Драчан І.І. класны кіраўнік 9 класа

Спартыўнае мерапрыемства

«Восеньскі крос»

8-11 класы

9.00-9.45

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры

1-4 класы

10.00-10.45

5-7 класы

11.00-11.45

17.10.2020

Дзень поспеху

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Гадзіна ўзаёмін «Ты і тваё імя»

5-7

класы

10.00 – 10.45

Рымашеўская Г.А.

Дзелавая гульня «Хачу. Магу. Патрэбна»

8-11

класы

10.00 – 10.45

Радаман А.С.

Спартыўнае мерапрыемства «Вас вызывае спартландыя»

1-4 класы

11.00 -11.45

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Конкурс калажаў «Я супраць…»

5-7

классы

11.00 -11.45

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

24.10.2020

Дзень восеньскiх забаў

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Квэст-гульня

«Школа здароўя»

5-7 класы

10.00-10.45

А.І.Данілава, класны кіраўнік 7 класа

Прагляд відэфільма «Увага! Дарога!»

1-4 класы

9.00-9.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

 

Спартыўныя гульні на свежым паветры «Сем цудаў свету. Народныя забавы»

1-4 класы

 

11.00-11.45

Г.А. Ходар, класны кіраўнік 1 класа

 

Час футбола «Што? Дзе? Калі?»

 

8-11 класы

9.00-9.45

М.В.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры

1-4 класы

10.00-10.45

5-7 класы

11.00-11.45

 

КВН «За здаровы лад жыцця»

8-11 класы

10.00-10.45

В.Л.Качановіч, класны кіраўнік 8 класа

31.10.2020

Дзень Кастрычніцкай рэвалюцыі

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Лекторый для бацькоў “Заканадаўства Рэспублікі Беларусь аб адказнасці бацькоў за выхаванне дзіцяці”

Бацькі

10.00-10.45

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Інтэлектуальная гульня

«Што? Дзе?Калі?»

1-4

класы

10.00-10.45

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Прагляд відэфільма «Правы дзяцей»

8-11 класы

10.00-10.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

5-7 класы

11.00-11.45

Спартыўнае мерапрыемства «Трапны стралок»

8-11 класы

11.00-11.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Віктарына «Піянерскі рынг»

5-7 класы

10.00-10.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

14.11.2020

Дзень займальных гульняў

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Прагляд мультфільма 

«Як берагчы электраэнергію»

1-4

 класы

09.00-09.45

А.М.Сплендзер, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Турнір знаўцаў

«Інтэлектуальная гульня»

1-4

 класы

10.00-10.45

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Міні-баскетбол

5-11

класы

10.00-10.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Спартландыя. Эстафеты з баскетбольнымі мячамі

1-4

 класы

11.00-11.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Міні-баскетбол

8-11 класы

12.00-12.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Слоўная перастрэлка «Інтэлектуальная гульня»

8-11

класы

11.00-11.45

А.У.Гаспадыніч, класны кіраўнік 11 класа

Прэзентацыя

«Праваслаўныя святыні Беларусі»

8-11

Класы

10.00-10.45

А.С.Радаман, класны кіраўнік 10 класа

 

21.11.2020

 

Дзень прафесій

 

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

28.11.2020

Літаратурная субота

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Спартыўная гульня “Вясёлка здароўя”

1-4 класы

9.00-9.45

Ходар Г.А.,

класны кіраўнік 1 класа

Інтэлектуальнае шоу “Сняданак на траве”

8-11   класы

10.00 – 10.45

Драчан І.І., класны кіраўнік 9 класа

Спартыўнае мерапрыемства “Меткі стралок”

1 – 4

5 – 7

8 – 11

класы

10.00 – 11.00

11.00 – 12.00

12.00 – 13.00

Паляшчук М.В.,

Клім К.В.

настаўнікі фізічнай культуры

Гульня “Калейдаскоп прафесій”

5-7 класы

11.00 – 11.45

Мянько Т.Г.,

педагог сацыяльны

Акцыя «Падрыхтуй кабінет да свята»

8-11,

5 – 11

 класы

09.00 – 10.00

12.00 – 13.00

Класныя кiраўнiкi

 

05.12.2020

 

Дзень здароўя, спорту і турызму

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Лекторый для бацькоў “Прафілактыка ранніх сувязей непаўналетніх”

Бацькі

10.00-10.45

Педагог сацыяльны, Мянько Т.Г.

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Спартыўнае мерапрыемствва “Дзень лыжных гонак”

1-4 класы

9.00-9.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Гульня “Матэматычны марафон”

1-4 класы

10.00-10.45

Радаман Т.В.,класны кіраўнік 4 класа

Прагляд відэаролікаў да Дня праафілактыкі СНІДу

8-11   класы

11.00 – 11.45

Радаман А.С.,класны кіраўнік 10 класа

Інтэлектуальна-пазнавальная гульня “Здароўе – гэта здорава!”

5-7   класы

10.00-10.45

Рымашэўская Г.А..,класны кіраўнік 6 класа

12.12.2020

Адпачываем з карысцю

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 клас

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Прававы турнір “Абарона просіць слова”

5-7 класы

12.00-12.45

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Спартыўнае мерапрыемствва “Дзень лыжных гонак”

5-7 класы

10.00-10.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Спартландыыя “Мы- за ЗЛЖ!”

1-4 класы

10.00 – 10.45

Гаўдур З.К.,класны кіраўнік 2 класа

Прававы турнір

5-7 класы

11.00 – 11.45

Данілава А.І.,

класны кіраўнік 7 класа

Дзелавая гульня “Закон на нашай Зямлі”

8-11

класы

09.00 – 9.45

Качановіч В.Л.,

класны кіраўнік 8 класа

19.12.2020

Дзень творчасці

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне навучэнцаў “Як сябе паводзіць з незнаёмымі людзьмі”

5-7 класы

10.00-10.45

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Кансультаванне бацькоў

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Спартыўнае мерапрыемствва “Дзень гімнастыкі”

5-7 класы

10.00-10.45

М.С.Паляшчук, настаўнік фізічнай культуры і здороўя

1-4 класы

11.00-11.45

8-11 класы

12.00-12.45

Інтэлектуальнае мерапрыемства “Светафорынкі”

1-4

класы

10.00-10.45

Ходар Г.А.,класны кіраўнік 1 класа

Мерапрыемства “Калядныя гісторыі”

8-11 класы

11.00 – 11.45

Драчан І.І.,класны кіраўнік 9 класа

Творчая майстэрня “У гасцях у Дзеда Мароза”

5 – 7 класы

11.00 – 11.45

Сплендзер А.М., намеснік дырэктара па ВР

26.12.2020

Дзень культуры і адпачынку

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

8.30-9.45

Заяц А.А., педагог дадатковай адукацыі

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

5-11 класы

9.00 – 9.45

Сплендзер А.М.

педагог дадатковай адукацыі

Занятак па вучэбным прадмеце «Працоўнае навучанне»

10-11 класы

08.00 – 14.00

Па графіку суправаджэння

Кансультаванне бацькоў “Пакаранне без гвалту”

Бацькі

9.00-10.00

Мянько Т.Г.,педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-7 класы

9.00-9.45

Данілава А.І.

класны кіраўнік

7 класа

Інтэраактыўная гульня “У гасцях у казачных жывёл”

1 – 4 класы

10.00 – 10.45

Заяц А.А.,

класны кіраўнік 3 класа

Дзень лыных гонак

8-11 класы

10.00 – 10.45

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здороўя

Мерапрыемства “Гадзіна вясёлага настрою”

5 – 7

класы

11.00-11.45

Данілава А.І.,класны кіраўнік 7 класа

 

ПЛАН

выхаваўчай, ідэалагічнай і сацыяльнай работы ў шосты школьны дзень

на III чвэрць 2020/2021 навучальнага года

Дата правяденняназва тэматычнага дня

Удзельнікі

Адказныя

16.01.2021

Тэма дня “Школа – тэррыторыя бяспекі”

(мерапрыемствы, прысвечаныя дню выратавальніка)

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Гадзіна зносін “Правілы нашай бяспекі”

1-4 класы

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

Конкурс плакатаў “Гэта павінен ведаць кожны!”

3 клас

Заяц А.А., класны кіраўнік 3 класа

Віктарына “Шлях тваёй бяспекі”

5-7 класы

Мянько Т., класны кіраўнік 5 класа

Сюжэтна-ролевая гульня “Калі ты закладнік”

11 клас

Гаспадыніч А.У.,  класны кіраўнік 11 класа

Спаборніцтвы “Снежны снайпер”

 

3-4 класы

Паляшчук М.В., учитель физической культуры

Піянерскі квіз

6 клас

Рымашэўская Г.А., класны кіраўнік 6 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Занятак-падарожжа “Па сцяжынках здаровага ладу”

1-4 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

23.01.2020

Тэма дня Прырода – наш дом родны”

 

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Пазнавальная гадзіна “Лес - наш сябар”

1-4 классы

Ходар Г.А., класны кіраўнік

Першынства школы па шашках і шахматах

3-4

5-7

8-11

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Дыскусія “Кінь прыродзе выратавальны круг”

6  клас

Рымашэўская Г.А., класны кіраўнік 6 класа

Спартландыя  “ Мы вясёлыя рабяты”

2 клас

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 2 класа

Спартыўнае мерапрыемства “Загартоўвайся, як сталь!”

9-11 класы

Драчан І.І.,класны кіраўнік 9 класа

Віктарына “Гэтыя  забаўныя жывелы”   

5-7 класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

30.01.2021

Тэма дня Дзень добрых спраў”

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Акцыя “Гадзіна добрых слоў і добрых пажаданняў”

1-4 класы

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Круглы стол “Пасялі дабро ў сваім сэрцы”

5-7 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Працоўная акцыя "Лечым кніжкі”

1 клас

Ходар Г.А., класны кіраўнік 1 класа

Спаборніцтвы сярод юнакоў і дзяўчат 5-7 класаў па настольным тэнісе

5-7 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Літаратурна – патрыятычная акцыя “Прачытай кнігу пра вайну-

стань бліжэй да подзвіга”

5-11  класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Гадзіна зносін “Выкрадальнікі жыцця”

5-7 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

06.02.2021

Тэма дня «Беларусь патрыятычная»

 

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Турнір знаўцаў беларускай мовы

4 клас

Радаман Т.В., класны кіраўнік 4 класа

Турнір дапытлівых

8 клас

Качановіч В.Л., класны кіраўнік 8 класа

Міні-футбол

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

13.02.2021

Тема дня “Па сцяжынках здароўя

(дзень здароўя, спорту і турызму)

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Конкурс малюнкаў і плакатаў “Мы за здаровы лад жыцця”

1 клас

Ходар Г.А.., класны кіранік  1 класа

Спартландыя “У здаровым целе – здаровы дух!”

1-4 класы

Гаўдур З.К., класны кіранік 3  класа

Інтэлектуальна-панавальная гульня “Здароўе – гэта здорава!”

5-7 класы

Мянько Т.Г., класны кіранік 5  класа

Лекцыя “Адказнасць за ўжыванне алкагалізму, таксічных рэчываў”

11 клас

Гаспадыніч А.У., класны кіранік 11  класа

Зімовае шматбор'е “Здароўе”

1-4 класы

5-7 класы

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Інфармацыйны стэнд “Нельга забываць” - да дня памяці воінаў-інтэрнацыялістаў

 

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Мерапрыемства “Краіна парадку”

1-4 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

20.02.2021 (дадатковыя канікулы ў 1-2 класаў)

Тэма дня Беларусь патрыятычная

(мерапрыемствы, прысвечаныя дню абаронцы Айчыны і Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь)

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Дыспут “Патрыятызм-гэта?”

1-4 класы

Гаўдур З.К., класны кіраўнік 1 класа

Урок патрыятызму “Дзяцінства, апаленае вайной”

7 клас

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 клаа

Першынство школы па лыжных гонках

1-4 класы

5-7 класы

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Спартландыя “Вясёлыя старты”

9 клас

Драчан І.І., класны кіраўнік 9 класа

Кніжная выстава да Дня абаронцы Айчыны Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь “Непераможная і легендарная”

 

К.М.Цыуля, бібліятэкар

27.02.2021

Тэма дня “Прафілактыка супрацьпраўных паводзін

(мерапрыемствы прафілактычнай накіраванасці, прысвечаныя Міжнароднаму дню барацьбы з наркаманіяй і наркабізнесам)

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

КТС “Мы не парушаем”

5 клас

Т.Г.Мянько, класны кіраўнік 5 класа

Гульня-конкурс “Дарожная азбука”

3 клас

А.А.Заяц, класны кіраўнік 3 класа

Прагляд відэароліка па супрацьпажарнай бяспецы”

8-11 класы

А.С.Радаман, класны кіраўнік 10 класа

Конкурс малюнкаў “Не парушаю”

2 класс

З.К.Гаўдур, класны кіраўнік 2 класа

Спаборніцтвы “Я-салдат”

 

Спаборніцтвы “Абаронца Айчыны”

1-4 класы

5-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Інфармацыйны стэнд “Нельга забываць” - да дня памяці воінаў-інтэрнацыялістаў

1-11 класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Дыспут “Навошта неабходна адказнасць?”

8-11 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

06.03.2020

Тэма дня “Усе кветкі свету для вас

(мерапрыемствы, прысвечаныя дню жанчын)

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Конкурсная праграма “Кветкавыя спаборніцтвы”

1-4 класы

Т.В.Радаман, класны кіраўнік 4 класа

Віктарына “Міс – гаспадынька”

5-7 класы

Г.А.Рымашэўская, класны кіраўнік 6 класа

Гульня “Што? Дзе? Калі?  8 сакавіка-дзень цудоўны”

8-11 класы

Качановіч В.Л.., класны кіраўнік 8 класа

Урачысты прыём у рады ГА «БРСМ» "Я зрабіў свой выбар"

9-10 класы

Сплендзер А.М., намеснік дырэктара па ВР

Спартыўна-масавае мерапрыемства  “Бывайце, зімачка-зіма!”

9 клас

Драчан І.І., класны кіраўнік 9 класа

Тэматычная паліца да міжнароднага  жаночага дня: “Мама, сонца і вясна”

 

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Спартыўна-забаўляльная праграма “А ну-ка дзяўчынкі!”

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

13.03.2021

Тэма дня “Мы за здаровы лад жыцця!”

(дзень здароўя, спорту і турызму)

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Выпуск буклетаў аб мерах асабістай прафілактыкі ВРВІ і грыпу

10 клас

Радаман А.С.,класны кіраўнік 10 класа

Спаборніцтвы па скачках на скакалцы – “Залатая скакалка”

1-4 класы

З.К.Гаўдур, класны кіраўнік 2 класа

Піянерская віктарына "Канстытуцыя нашай краіны", прысвечаная дню Канстытуцыі РБ

5-7 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Куточак юбіляра: “Увесь свет – дзецям” – да 90-годдзя з дня нараджэння Паўла Місько

1-11 класы

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Лыжны паход да дуба велікана “Якуб”

5-7 класы

8-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

5 клас

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Інфарм-дайджэст "Наркотыкі і адказнасць"

8-11 класы

Гаспадыніч А.У., класны кіраўнік 11 класа

Гутарка-практыкум “Шкодныя звычкі”

1-4 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны

20.03.2021

Тэма дня Прырода – наш дом

(мерапрыемствы, прысвечаныя Міжнароднаму дню лясоў, Сусветнага дня водных рэсурсаў)

Занятак па вучэбным прадмеце “Працоўнае навучанне”

10-11 класы

Па графіку суправаджэння

Аб’яднанне па інтарэсах “Умеем усё”

3-6 класы

Заяц А.А. педагог дадатковай адукацыі

 

Анлайн кансультаванне бацькоў

бацькі

Мянько Т.Г., педагог сацыяльны

Заняткі па робататэхніцы

5-8 класы

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Шашкі”

 

5-11 класы

Сплендзер А.М., педагог дадатковай адукацыі

Конкурсная праграма “Семь цудаў свету”

1-4 класы

Ходар Г.А., класны кіраўнік 1 класа

Гістарычная гульня “Вандроўка па родным краі”

5-7 класы

Т.Г.Мянько, класны кіраўнік 5 класа

Вас выклікае “Спартландыя”

1-4 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Забаўляльная праграма “З песняй весела нам жыць, весяліцца і сябраваць”

8 клас

В.Л.Качановіч, класны кіраўнік 8 класа

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

6 клас

К.М.Цыуля, бібліятэкар

27.03.2021

Тэма дня “Прафілактыка супрацьпраўных паводзін

Гадзіна зносін “Правілы паводзін навучэнцаў у школе і на вуліцы”

1 клас

Радаман Т.В. класны кіраўнік 4 класа

Дыспут “Азбука паводзінаў па-за домам”

3 клас

Заяц А.А., класны кіраўнік 3 класа

Гульня “Прававы турнір”

7 клас

Данілава А.І., класны кіраўнік 7 класа

Дыскусія “Праступак. Правапарушэнне. Злачынства”

6 клас

Рымашэўскай Г.А., класны кіраўнік 6 класа

Дзелавая гульня “Закон на нашай зямлі”

10 клас

Радаман А.С., класны кіраўнік 10 класа

Першынства школы па баскетболе

5-11 класы

Паляшчук М.В., настаўнік фізічнай культуры і здароўя

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

7 клас

К.М.Цыуля, бібліятэкар

Гульня “Выбіраем прафесію”

5-7 класы

Т.Г.Мянько, педагог сацыяльны